Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookie). Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem
Przełącz język na polski Przełącz język na angielski Przełącz język na czeski Przełącz język na słowacki Przełącz język na niemiecki
Z pełną odpowiedzialnością informujemy iż produkujemy najlepsze zbiorniki poliestrowe (cena - jakość) spośród dostępnych na terenie EU i nie tylko...Produkty - szczelne szamba plastikowe

Od lipca 2014r w sprzedaży nowe zbiorniki TITANIUM

Z przyjemnością informujemy że od lipca 2014r posiadamy w sprzedaży nowe zbiorniki poliestrowe serii TITANIUM. Jest to zupełnie nowa konstrukcja na rynku, do czterech ray bardziej wytrzymała mechanicznie od zbiorników starego typu.

Nowe zbiorniki swoją wysoką jakość zawdzięczają użytej technologii, oraz nowym materiałom niestosowanym dotychczas.

Podczas testów prototypowy zbiornik serii TITANIUM przez rok był zakopany w podmokłym terenie, z przykryciem ziemi wynoszącym 2m! Trzeba przy tym zaznaczyć że testowany zbiornik nie był zalany wodą! 2m nasypu to prawie 3 razy więcej niż zalecają najlepsi producenci szamb betonowych!

Czym nasze zbiorniki odróżniają się od konkurencji?


Na rynku jest wiele firm produkujących zbiorniki poliestrowe, jednak żadna z nich nie posiada naszej technnologii, i nigdy jej nie zdobędzie ponieważ zarówno wzór przemysłowy jak i linia produkcyjna są objęte ochroną patentową.

Cechy charakterystyczne nowego produktu:

- brak łączeń w postaci wystających rantów
- brak skręcania śrubami
- monolityczność korpusu zbiornika
- właz o śr. 600mm z solidnej rury dwuściennej, montowany na uszczelkę
- falowana asymetrycznie powierzchnia płaszcza zbornika


Wszystkie powyższe cechy gwarantują Państwu że zakup zbiornika serii TITANIUM będzie najtrafniejszym wyborem gdy szukacie szczelnego zbiornika z przeznaczeniem na szambo, deszczówkę czy ścieki produkcyjne.

Jednocześnie informujemy że stare zbiorniki (zielone, z rantem), o średnicy 150cm i 160cm zostały wycofane z produkcji. Natomiast stare zbiorniki o średnicy 140cm będziemy nadal produkować na zamówienie w pojemnościach od 2 do 5 m3.


Opis dotyczący zbiorników starego typu:

Szamba ekologiczne

Mimo że sieć kanalizacyjna jest stale rozbudowywana, wciąż wiele gospodarstw domowych leży na terenach bez dostępu do kanalizacji. Jeśli warunki w gospodarstwie nie pozwalają na zamontowanie przydomowej oczyszczalni, dla ich mieszkańców jedynym możliwym sposobem odprowadzenia ścieków jest przydomowe szambo. Jego montaż wymaga jednak spełnienia określonych wymogów, aby możliwe było zadbanie o środowisko naturalne oraz bezpieczeństwo użytkowników.

Firma Eko Sum oferuje Państwu serię TITANIUM, w której znajdują się innowacyjne poliestrowe zbiorniki na szambo. Nowoczesny projekt i zastosowane rozwiązania sprawiają, że są one nawet do czterech razy odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne niż zbiorniki starego typu. Dzięki opracowaniu specjalnej technologii i wykorzystaniu trwałych materiałów zbiorniki TITANIUM zapewniają znacznie prostsze i wydajniejsze odprowadzanie nieczystości.

Szamba ekologiczne muszą nie tylko efektywnie odprowadzać nieczystości, ale również nie wyrządzać przy tym szkody środowisku naturalnemu. Z tego powodu ścieki z bezodpływowego zbiornika nie mogą przedostawać się do gruntu i wód gruntowych. Zbiornik musi być szczelny, spełnienie tego warunku zapewnia użycie zbiorników wykonanych z tworzyw sztucznych. W takiej sytuacji nie wystąpi już potrzeba dodatkowego uszczelniania w miejscu montażu.

Zbiorniki do odprowadzania szamba

Do budowy zbiorników na szambo wykorzystuje się żywice poliestrowe (laminaty) zbrojone włóknem szklanym. Jest to znacznie lżejsza alternatywa dla używanych jeszcze do niedawna zbiorników betonowych, waga zbiorników o najmniejszej pojemności wynosi około 80 kg. Jest to zaleta, która znacząco ułatwia transport i montaż zbiornika.

Laminat poliestrowo-szklany to materiał trwały i odporny na korozję, dzięki czemu zbiorniki nie wchodzą w reakcje z otoczeniem i uniemożliwiają przedostanie się nieczystości do gruntu. Tak zbudowane szambo ekologiczne można również wykorzystać ponownie, gdy zbiornik przestanie być potrzebny w przypadku doprowadzenia kanalizacji do działki lub podjęcia decyzji o wykorzystaniu innego rozwiązania z zakresu odprowadzania ścieków. Zbiornik może być z powodzeniem użytkowany dalej w innym gospodarstwie czy wykorzystany jako osadnik w przydomowej oczyszczalni. Po dokładnym oczyszczeniu może również posłużyć jako zbiornik do magazynowania deszczówki wykorzystywanej w pracach gospodarczych. Dzięki tym wszystkim cechom zbiorniki z laminatu są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy dbają nie tylko o komfort, ale również stan środowiska.

Oferowane przez nas zbiorniki z przeznaczeniem na szambo wyróżniają się spośród konkurencji i zapewniają najwyższą jakość pracy. Ich wytrzymałość i szczelność zapewniają:

- brak łączeń w postaci wystających rantów
- brak skręcania śrubami
- monolityczność korpusu zbiornika
- właz o średnicy 600 mm z solidnej rury dwuściennej, montowany na uszczelkę
- falowana asymetrycznie powierzchnia płaszcza zbiornika

W ofercie Eko Sum znajdują się zbiorniki o średnicach 140 i 160 cm. Produkty w obu wymiarach występują w różnych pojemnościach. Nasze zbiorniki do magazynowania szamba mogą być montowane w podjazdach, warunkiem jest wówczas wykonanie płyty odciążającej. Na życzenie Klienta dostępne są również wielokomorowe zbiorniki uzupełnione o dodatkowe przegrody.

Szambo ekologiczne w Eko Sum

Współcześnie coraz większą wagę przykłada się nie tylko do wydajności systemu odprowadzania ścieków, ale również jego proekologicznych właściwości. Z tego powodu zaprojektowaliśmy szambo ekologiczne, na które składa się zbiornik o materiału wytrzymałości ze szczelnie zakręcaną pokrywą wykonaną z trwałego polietylenu. Produkowane przez nas dwa typy bezodpływowych zbiorników TITANIUM mogą być stosowane zarówno w terenach suchych, jak i podmokłych. Na wszystkie produkty udzielamy gwarancji, której okres wynosi 10 lat. Zbiorniki posiadają także niezbędne certyfikaty oraz atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Przed wprowadzeniem na rynek zbiorników do magazynowania szamba poddaliśmy je skomplikowanym testom, aby móc dać odbiorcom produkt najwyższej jakości. Prototyp zbiornika TITANIUM został zakopany w podmokłym terenie oraz przykryty dwumetrową warstwą ziemi. Takie przykrycie stanowi nasyp ponad trzy razy większy niż zalecają czołowi producenci szamb betonowych. W takich warunkach umieściliśmy testowany zbiornik na rok. Dzięki tak przeprowadzonym testom zyskaliśmy pewność, że oddajemy w Państwa ręce wytrzymały produkt o najwyższej jakości. Zbiorniki zostały wykonane przy użyciu specjalnie opracowanej technologii zabezpieczonej ochroną patentową.

Produkowane przez Eko Sum zbiorniki znajdują zastosowanie nie tylko w odprowadzaniu szamba. Doskonale sprawdzają się także w magazynowaniu wody deszczowej, ścieków przemysłowych oraz gnojówki z zastosowaniem w gospodarstwach rolnych. W cenę zakupu produktu wliczony jest transport na terenie całej Polski. Wszystkie zbiorniki są lekkie i przystosowane do samodzielnego montażu przy pomocy dołączonej instrukcji. Możliwe jest również osadzenie zbiornika przez naszą firmę, usługa podlega dodatkowej opłacie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wybranych przez Państwa zbiorników do magazynowania szamba lub innych ścieków.

TRANSPORT NA TERENIE CAŁEGO KRAJU! Do naszych produktów oferujemy własny transport w cenie zakupu!


EKO-SUM
ul. Myszkowska 45a
42-310 Żarki


tel. 34 344 15 15


tel. 888 128 128
tel. 512 243 500
tel. 888 212 616


Zmiana cen

10-05-2015

W użyciu nowy cennik i zasady sprzedaży.


Aktualizacja strony

10-05-2015

Aktualizacja treści witryny internetowej. W przygotowaniu publikacja nowych opinii klientów oraz mapka ogólnopolska przedstawiająca nasze realizacje z roku 2013 i 2014.


Nowe BIO HERO

05-01-2015

Na początku roku oczyszczalnie BIO HERO przeszły modernizację. Nowy model nosi oznaczenie BIO HERO II. Zmiany dotyczą budowy wewnętrznej i zapewniają lepszą i bardziej komfortową pracę oczyszczalni.


Montaż i serwis

01-07-2014

Szanowni Państwo! Prowadzimy usługi montażu i serwisu przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie całego kraju. Nasz cennik obejmuje koszty dojazdu. Zapraszamy do wyceny.


Konkurs rozstrzygnięty!

30-01-2014

Gratulujemy Panu Mariuszowi z Szamotuł.Artykuły tematyczne

W trakcie przygotowania poradniki kupującego przydomową oczyszczalnię ścieków lub szczelny zbiornik na szambo. Zapraszamy wkrótce.


Nowy sklep internetowy

Zapraszamy do nowego sklepu internetowego z zbiornikami i oczyszczalniami ścieków.